Technické služby města Olomouce a.s. Všude tam, kde nás potřebujete

Dnes je 28. 4. 2017, 17. týden - LICHÝ

Prodej PHM Diesel 29.80 Kč Natural 30.40 Kč

Aktuální informace

Upozornění TSMO, a.s. u příležitosti květnových svátků

Ve dnech 1. a 8. května 2017 bude prováděn svoz bez omezení – dle platného harmonogramu. Sběrový dvůr pro podnikatele a sběrové dvory pro občany budou uzavřeny.

Pracovníci olomouckých technických služeb a magistrátu se zapojili do akce Ukliďme Česko

V pátek 7. 4. 2017 od ranních hodin v rámci tzv. firemního úklidu při akci Ukliďme Česko uklízelo přes šest desítek dobrovolníků z řad pracovníků Odboru životního prostředí Magistrátu města Olomouc, Technických služeb města Olomouce, HC Olomouc a Veolia Energie ČR plochy v okolí hejčínského kostela svatého Cyrila a Metoděje a dále podél komunikace směrem z Hejčína na Křelov.

Více >>

Arionova kašna bude opět v plné kráse

Pracovníci Technických služeb města Olomouce, a.s. zprovozní 25. 4. 2017 v 9 h Arionovu kašnu.

Před napuštěním kašny byla opět provedena celková kontrola technologie kašny a její vyčištění. Naplnění kašny proběhne pomocí kropicích vozů technických služeb. Pro stabilitu vody budou při napuštění nadávkovány chemikálie, které zabraňují tvorbě řas.

S ohledem na avizované klimatické podmínky a očekávaným mrazům nebylo letos napuštění kašny realizováno před jarní etapou květinové výstavy Flora Olomouc.

Ekologické dny Olomouc 2017 vyvrcholí 1. května tradičním Ekojarmarkem

V Olomouci se od 21. dubna bude konat již 27. ročních festivalu Ekologické dny, který zahrnuje pestrou sérii besed, výstav, přednášek, koncertů, vycházek či workshopů. Nedílnou součástí této akce je tradičně také Ekojarmark, který probíhá na Horním náměstí v Olomouci pravidelně 1. května, a kde Technické služby města Olomouce, a.s. nemohou ani letos chybět. 

Více >>

„Uklízíme Česko“ také v Olomouci s účastí a podporou technických služeb

Jarní období je spojeno s tzv. jarním úklidem, kdy se uklízejí nejen zahrádky, ale také celé obce a města procházejí očistou. Ve městě Olomouci tyto práce zajišťují Technické služby města Olomouce, a.s. (TSMO), a to na více než 350 km chodníků a téměř 290 km vozovek.
Úklid po zimě provádějí pracovníci jednak formou ručního čištění chodníků, dále strojním čištěním zejména vozovek (především odstranění štěrku a drti ze zimní údržby) a nejvýznamnější je blokové čištění, kdy postupně probíhá komplexní úklid v jednotlivých městských čtvrtích. Tady je nezbytná spolupráce občanů, které technické služby prosí o dodržování zákazu parkování ve stanovený den blokového čištění. Při ponechání zaparkovaného vozidla ve stanoveném pracovním prostoru je vynaložené úsilí pracovníků zčásti zmařeno, protože nemohou daný úsek vyčistit a navíc se z něj větrem rozfoukají nečistoty na již uklizená místa.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. na velikonoční změnu svozu odpadů

V souvislosti s velikonočními svátky, upozorňujeme, že v pátek 14. dubna 2017 bude svoz odpadů probíhat dle platného harmonogramu.

V pondělí velikonoční 17. dubna 2017 nebude v Olomouci prováděn pravidelný svoz odpadů. Z tohoto důvodu bude celý týdenní harmonogram svozu posunut o jeden den až do soboty (tj. svoz běžně probíhající v pondělí bude mimořádně proveden v úterý 18. dubna 2017 atd. až po páteční svoz, který bude proveden mimořádně v sobotu 22. dubna 2017).

Více >>

Pokračuje svoz vánočních stromků ze stanovišť odpadových nádob

Svoz odstrojených vánočních stromků v Olomouci průběžně pokračuje a dle potřeby bude probíhat do přelomu ledna a února. Pracovníci TSMO, a.s. žádají občany, aby stromky odkládali u stanovišť odpadových nádob.

Více >>

Poškozený kabel vyřadil z provozu semafory na křižovatce „u Zenitu“ (Velkomoravská – Schweitzerova)

Dnes od ranních hodin docházelo k výpadkům světelné signalizace (semaforů) na průtahu Olomoucí na křižovatce Velkomoravská - Schweitzerova („u Zenitu“). Proto byla neprodleně pracovníky TSMO, a.s. (provozovny veřejného osvětlení) prováděna identifikace závady, která spočívala ve vyhledání poškozeného kabelu. V současné době již probíhají výkopové práce a následně bude kabel vyměněn.  Práce probíhají za plného provozu, a to v prostředním ostrůvku na ulici Velkomoravské. 

Více >>

PLES MEZI KVĚTY v rytmu 70. let

Srdečně všechny zveme na 4. PLES MEZI KVĚTY, v rytmu 70. let, který se uskuteční v sobotu 21. ledna 2017 od 19.30 hod. v pavilonu A na výstavišti Flora Olomouc. Při pořádání bálu se spojily hned tři olomoucké městské organizace - Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Technické služby města Olomouce, a.s. a Zoologická zahrada Olomouc, p.o.

Více >>

Třídění papíru a plastů v rodinných domech – harmonogram svozu v Olomouci v roce 2017

V tomto týdnu byl v souladu s harmonogramem zahájen svoz tříděných odpadů z nádob u rodinných domů, jejichž majitelé požádali o jejich přistavení v rámci nového projektu na podporu třídění odpadů připraveného městem Olomouc společně s autorizovanou společností EKO-KOM. 

Více >>

Rychlé kontakty

 • Spojovatelka
  +420 585 700 000
 • Dispečink odpady
  +420 585 700 035
 • Obchodní úsek
  +420 585 205 902
 • Dispečink zimní údržby
  +420 605 201 686
Stáhněte si e-zpravodaj
s novinkami o TSMO

Všechna práva vyhrazena. Technické služby města Olomouce a.s. © 2014

Tvorba webu Winternet