Kamerový systém pomáhá proti černým skládkám

Technické služby města Olomouce, a.s. využívají k meziuskladnění ořezů stromů a posečené trávy plochu v blízkosti Kláštera Hradiska. Toto místo je některými spoluobčany zneužíváno k nelegálnímu odložení odpadů.  Za uvedené porušení právních předpisů může být uložena sankce až 50 tisíc korun. Jako prevence proti vytváření  těchto černých skládek byla plocha oplocena a díky spolupráci s Městskou policií byla instalována kamera, která je přímo napojena na kamerový systém Městské policie. Žádáme opětovně občany, aby velkoobjemový a nebezpečný odpad odvezli do některého ze sběrových dvorů v jejich otevírací době, kde nyní  za to budou ještě odměněni.

Odměna za uložení odpadu na sběrových dvorech

Od 15. července mají občané města Olomouce jedinečnou příležitost zbavit se velkoobjemového odpadu na sběrových dvorech a ještě být odměněni slevovým poukazem na nákup v prodejnách ASKO nábytek a Kuchyně ORESI. Neodkládejte velkoobjemový odpad ke kontejnerům na směsný odpad nebo na nepovolené skládky , ale zbavte se ho bezplatně na některém ze sběrových dvorů (Hodolany - ul. Chelčického, Neředín- za krematoriem) od úterý do soboty v provozní době 9-13 a 13,30-17 hodin. Zde za dovezený odpad získáte výše uvedený bonusový poukaz na 10% slevu na nákup, kterou můžete využít do 30.září 2010.

Dotace z Fondu ASEKOL na sběrový dvůr

Technické služby města Olomouce, a.s. využily v letošním roce podpory finančních prostředků z Fondu ASEKOL. Uspěly s žádostí na projekt „Sběrový dvůr Chelčického – zastřešení úložného místa na drobná elektrozařízení“, a to ve výši 40 000,- Kč na pokrytí části nákladů na vybudování přístřešku. Práce budou probíhat v průběhu léta a podzimu a přístřešek bude sloužit od října letošního roku.

 logo_fond_asekol

 

Prodej bionádob

V lokalitách města Olomouce se zavedeným odděleným sběrem bioodpadu do speciálních hnědých bionádob nabízíme občanům, kterým nepostačuje pouze jedna bionádoba , další nádobu k odkupu za cenu 1250 Kč. Novou nádobu si můžete pořídit a zaplatit v hotovosti na výdejním místě TSMO, a.s. – středisko MTZ, Zamenhofova 30, Olomouc  v úterý a čtvrtek v době 6-11 a 12-14 hodin.