Výstavbu nového sběrového dvora v Neředíně zahájí v květnu Technické služby města Olomouce, a.s. „Investice si vyžádá včetně nákupu nové svozové techniky a kontejnerů více než devět milionů korun. Většinu nákladů uhradí evropská dotace z Operačního programu Životní prostředí,“ uvedl ředitel technických služeb Miroslav Petřík.

Nový sběrový dvůr technické služby vybudují za krematoriem na místě stávajícího dvora a dosavadní meziskládky odpadů ze hřbitova. "Nový dvůr bude oproti stávajícímu zhruba dvakrát větší a díky investici se rovněž zvýší komfort zařízení pro uživatele. Lidé budou moci projet dvorem a průběžně vyhazovat velkoobjemový odpad do kontejnerů pod rampou," zdůraznil Petřík.

Z důvodu stavebních prací bude sběrový dvůr v Neředíně od 1. května uzavřen. Naopak bude posílen provoz sběrového dvoru v Hodolanech v Chelčického ulici, takže zde bude - po dobu výstavby v Neředíně - otevřeno od pondělí do soboty od 8 až do 20 hodin. Navíc každou květnovou a první červnovou sobotu proběhnou na parkovišti u krematoria speciální sběrové soboty jako náhrada za uzavřený sběrový dvůr. Stavba nového dvora v Neředíně by měla být hotová do konce října.