Dnes je 24. 5. 2024, 21. týden - LICHÝ

Aktuální informace

SVOZ ODPADŮ A PROVOZ SBĚROVÝCH DVORŮ BĚHEM VÁNOČNÍCH A NOVOROČNÍCH SVÁTKŮ (24.12. 2011 – 02.01.2012)

Technické služby města Olomouce, a.s. oznamují občanům, že svoz směsného komunálního odpadu ve městě Olomouci bude po celé období vánočních a novoročních svátků probíhat dle platné rajonizace – tedy ve stanovených svozových dnech. 23.12.2011 a 26.12.2011 bude posílen svoz papíru (modré kontejnery).

Více >>

Svoz odpadů ve státní svátek 17.11.2011

Ve státní svátek 17.11.2011 bude probíhat svoz odpadů bez omezení. Sběrový dvůr pro občany Chelčického a na tř. Míru (za hřbitovem), sběrový dvůr pro podnikatele budou během státního svátku uzavřeny. Sběrové dvory budou otevřeny následně v pátek 18.11.2011.

Více >>

Omezení svozu bioodpadu v zimním období (prosinec 2011 – březen 2012)

Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu ze speciálních 240-litrových nádob ve městě Olomouci bude v zimním období omezen na interval 1 x měsíčně. Termíny posledních svozů bioodpadu v pravidelném čtrnáctidenním intervalu a svozy v měsících prosinec, leden, únor a březen jsou pro jednotlivé lokality uvedeny v následující tabulce.

Více >>

Otevřen nový sběrný dvůr v Olomouci - Neředíně

Nový sběrný dvůr byl od úterý 1. listopadu otevřen v Olomouci - Neředíně za krematoriem. Technické služby města Olomouce, a.s. (TSMO) umožní občanům města po téměř půlroční přestávce využít služeb tohoto zařízení. „Na místě původního dvora a dočasné meziskládky odpadů ze hřbitova vznikl na ploše 818 m2 moderní sběrný dvůr se zvýšeným komfortem pro uživatele. Lidé budou moci projet dvorem a průběžně vyhazovat velkoobjemový odpad do kontejnerů pod rampou," uvedl ředitel olomouckých technických služeb Miroslav Petřík.

Více >>

Pracovníci olomouckých technických služeb zasahovali u zříceného domovního štítu

V centru Olomouce v ulici 8. května se v pondělí 17. října před 10. hodinou zřítila část domu. Trosky zasáhly kolemjdoucí ženu, která zraněním na místě podlehla. Z domu bylo evakuováno devět lidí. Tramvajová doprava byla dočasně přerušena a nahrazena autobusovou.

Více >>

Svoz odpadů ve státní svátek 28.10.2011

Ve státní svátek 28.10.2011 bude probíhat svoz odpadů bez omezení. Sběrový dvůr pro občany Chelčického a sběrový dvůr pro podnikatele budou během státního svátku uzavřeny. Sběrový dvůr pro občany bude následně otevřen v sobotu dne 29.10.2011, sběrový dvůr pro podnikatele bude opět otevřen v pondělí 31.10.2011. Nadále trvá výluka sběrového dvoru pro občany v Neředíně (za hřbitovem), který bude otevřen 1.11.2011.

Více >>

Dodávka vozidla pro údržbu veřejného osvětlení.

VZMR/11/11 Dodávka vozidla pro údržbu veřejného osvětlení. Termín pro odevzdání nabídek 19.10.2011 do 12.00 hod. Zadávací dokumentace u Ing. Miloslava Sobotky, mobil 603 577 977, e-mail: miloslav.sobotka@tsmo.cz.

Více >>

Akce „Jeden dětský den nestačí“ již v neděli 4. září 2011

Technické služby města Olomouce, a.s. nebudou opět chybět na akci „Jeden dětský den nestačí“ se svým propagačním stánkem. Zde se mohou návštěvníci zábavnou formou seznámit se zásadami třídění odpadů, ale také si prohlédnout kabinu moderního „popelářského“ auta. Společně s Lanovým centrem PROUD Olomouc a Nadací Malý Noe tak zveme na pravý dětský den, který se koná v neděli 4. 9. od 10 do 17 hodin v lanovém centru na Lazcích. (viz Pozvánka.).

Více >>

Svoz odpadů ve státní svátek 28.09.2011

Ve státní svátek 28.09.2011 bude probíhat svoz odpadů bez omezení. Sběrový dvůr pro občany Chelčického a sběrový dvůr pro podnikatele budou během státního svátku uzavřeny, tzn. budou v provozu do úterý 27. září a otevřeny opět od čtvrtka 29. září. Nadále trvá výluka sběrového dvoru pro občany v Neředíně (za hřbitovem).

Více >>

Podzimní sběrové soboty

Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce spolu s Technickými službami města Olomouce, a.s. organizují a zabezpečují "Podzimní sběrové soboty 2011". Akce začíná v sobotu dne 17. září 2011 a končí v sobotu dne 19. listopadu 2011, podrobný harmonogram sběrových sobot najdete zde.

Více >>

Informace ke svozu odpadů a uzavření sběrových dvorů ve státní svátky 5. - 6. 7. 2011

Ve dnech 5. – 6. července 2011 bude probíhat svoz odpadů bez omezení. Sběrový dvůr pro občany Chelčického a sběrový dvůr pro podnikatele budou během státních svátků uzavřeny, tzn. budou v provozu do pondělí 4. července a otevřeny opět od čtvrtka 7. července. Nadále trvá výluka sběrového dvoru pro občany v Neředíně (za hřbitovem).

Více >>

Nové parkovací karty v podzemním parkovišti v přednádraží

V současné době probíhá bez přerušení běžného provozu na podzemním parkovišti v přednádražím prostoru rekonstrukce a výměna parkovacího závorového systému. V souvislosti s touto rekonstrukcí bude provedena i výměna stávajících parkovacích karet za nové.

Více >>

Upozornění na změnu frekvence svozu směsného komunálního odpadu

V souvislosti se zavedením svozu bioodpadu v dalších lokalitách města Olomouce dochází také k úpravě systému svozu klasického (směsného) komunálního odpadu. Svozové dny směsného komunálního odpadu (SKO), zavedené v jednotlivých ulicích a lokalitách, se oproti dosavadnímu stavu nemění, avšak vývoz bude probíhat ve čtrnáctidenním intervalu.

Více >>

Zkoušky pevnosti a stability stožárů veřejného osvětlení

Technické služby města Olomouce, a.s. zajistily testování stability stožárů veřejného osvětlení na ulicích Foersterova, Velkomoravská, Zamenhofova a Poupětova. Ke zkoušce stability stožárů byla využita speciální Rochova metoda, kdy se uměle vyvolá větrné zatížení, které namáhá stožár na ohyb.

Více >>

deník 18. května 2011Sběrový dvůr se zdvojnásobí, pojme patnáct set tun odpadu

Na areálu v Olomouci-Neředíně pracují až do října dělníci. Oprava vyjde na devět milionů.

Více >>

Sběrový dvůr v Neředíně uzavřen! Mimořádné sběrové soboty na parkovišti u krematoria

Připomínáme občanům, že z důvodu stavebních prací je sběrový dvůr v Neředíně od 1. května uzavřen. Naopak byl posílen provoz sběrového dvoru v Hodolanech v Chelčického ulici, kde je nyní otevřeno od pondělí do soboty od 8 až do 20 hodin.

Více >>

Kuky se vrací a Cesty odpadů ve Vlastivědném muzeu

Téměř před rokem vstoupil do českých kin nejnovější snímek režiséra a producenta Jana Svěráka Kuky se vrací. Nejen s medvídkem Kukym, ale i s dalšími hrdiny snímku se od 29. dubna mohou děti i dospělí setkat na výstavě, kterou pořádá Vlastivědné muzeum v Olomouci ve spolupráci s Technickými službami města Olomouce, a. s.

Více >>

Stavební práce vyvolají výluku sběrového dvora v Neředíně

Výstavbu nového sběrového dvora v Neředíně zahájí v květnu Technické služby města Olomouce, a.s. „Investice si vyžádá včetně nákupu nové svozové techniky a kontejnerů více než devět milionů korun. Většinu nákladů uhradí evropská dotace z Operačního programu Životní prostředí,“ uvedl ředitel technických služeb Miroslav Petřík.

Více >>

Rozšíření svozu bioodpadu do všech městských částí

Statutární město Olomouc ve spolupráci s Technickými službami města Olomouce, a.s. rozšiřuje od letošního roku systém svozu bioodpadu do všech městských částí. Hlavním impulzem pro tento krok jsou nejen požadavky legislativy v oblasti odpadového hospodářství, ale především pozitivní ohlasy občanů z lokalit, kde třídění bioodpadu již probíhalo v minulém období.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. na velikonoční změnu svozu odpadů

TSMO, a.s. upozorňují, že v pondělí velikonoční 25. dubna 2011 nebude v Olomouci prováděn pravidelný svoz odpadů. Z tohoto důvodu bude celý týdenní harmonogram svozu posunut o jeden den až do soboty (tj. svoz běžně probíhající v pondělí bude mimořádně proveden v úterý 26. dubna 2011 atd. až po páteční svoz, který bude proveden mimořádně v sobotu 30. dubna 2011).

Více >>

Zahajují jarní sběrové soboty

Odbor životního prostředí magistrátu spolu s Technickými službami města Olomouce, a.s. (TSMO) organizují a zabezpečují „Jarní sběrové soboty 2011“. Akce začíná již v sobotu 26. března a končí v sobotu 4. června. Občané našeho města tak mají možnost zbavit se nepotřebného kusového odpadu, který bývá často zcela chybně odkládán ke stanovištím na domovní odpad, a tím se zbytečně zvyšují náklady na jeho likvidaci.

Více >>

Třídění bioodpadu v Olomouci je úspěšné

Jako velmi úspěšný hodnotí Technické služby města Olomouce, a. s. uplynulý rok projektu odděleného sběru biologicky rozložitelných odpadů z bionádob u rodinných domů ve vybraných lokalitách Olomouce.

Více >>

Zveřejňování veřejných zakázek

Veškeré nadlimitní a podlimitní veřejné zakázky jsou zveřejňovány v souladu s ustanoveními zákona 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v platném znění, v IS VZ - uveřejňovacím subsystému (www.isvzus.cz), příp. na profilu zadavatele (zakázky zadávané ve zjednodušeném podlimitním řízení). Adresa profilu zadavatele je www.e-zakazky.cz.

Více >>

MF DNES 17.1.2011 V 9 jsme nahlásili, v 10 bylo spraveno. Nejrychleji v zemi

Technické služby města Olomouce uspěly nejlépe v celorepublikovém testu, v němž MF DNES zjišťovala, jak to vypadá, když se na příslušný dispečink nahlásí místo s nebezpečnou dírou na silnici. V Olomouci tak, že jej hned opraví.

Více >>

MF DNES 17.1.2011 "Dírový" test, který tak nějak překvapil

Více >>

MF DNES 17.1.2011 V 9 jsme nahlásili, v 10 bylo spraveno. Nejrychleji v zemi

Technické služby města Olomouce uspěly nejlépe v celorepublikovém testu, v němž MF DNES zjišťovala, jak to vypadá, když se na příslušný dispečink nahlásí místo s nebezpečnou dírou na silnici. V Olomouci tak, že jej hned opraví.

Více >>

Zahájen svoz vánočních stromků

Ve středu 5. 1. 2011 byl ve městě Olomouci zahájen samostatný svoz vánočních stromků, který bude probíhat každou středu až do konce měsíce ledna. Vzhledem k předpokládanému množství stromků bude proveden navíc mimořádný odvoz v pondělí 10. ledna a další podle aktuální potřeby. Technické služby města Olomouce žádají občany, aby vánoční stromky odkládali k popelnicím a kontejnerům na směsný odpad.

Více >>

Silvestr 2010/ Nový rok 2011: úklid začal již v noci.

Ve městě Olomouci mnohde ještě doznívaly oslavy příchodu nového roku a do ulic již vyrazily první skupiny pracovníků Technických služeb, aby zajistily jejich úklid. „Prvních dvanáct zaměstnanců nastoupilo na posilvestrovské čištění již mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno a zaměřili se zejména na centrum města, kde byly oslavy nejintenzívnější,“ řekl Antonín Zívala, vedoucí provozovny místních komunikací a čištění TSMO, a.s.

Více >>

Rychlé kontakty

 • Spojovatelka
  +420 585 700 000
 • Dispečink odpady
  +420 585 700 035
 • Obchodní oddělení
  +420 585 700 032
 • Závady
  Odstraňování těl mrtvých zvířat
  Dispečink zimní údržby
  +420 605 201 686

Všechna práva vyhrazena. Technické služby města Olomouce a.s. © 2014

Tvorba webu Winternet