Dnes je 24. 5. 2024, 21. týden - LICHÝ

Aktuální informace

SVOZ ODPADŮ, PROVOZ SBĚROVÝCH DVORŮ A ČERPACÍ STANICE BĚHEM VÁNOČNÍCH A NOVOROČNÍCH SVÁTKŮ (23. 12. 2014 – 5. 1. 2015)

Technické služby města Olomouce, a.s. oznamují občanům, že v období vánočních a novoročních svátků bude svoz odpadů a provoz sběrových dvorů probíhat v mimořádném režimu.

Svoz odpadů bude probíhat od 24. 12. 2014 do 31. 12. 2014 dle platného harmonogramu – tedy ve stanovených svozových dnech.

TSMO, a.s. upozorňují občany na posunutí harmonogramu svozu odpadů v prvním lednovém týdnu, kdy se neuskuteční svoz 1. 1. 2015. Svozy budou pokračovat 2. a 3. 1. 2015 - tj. v pátek 2. 1. 2015 proběhne svoz místo čtvrtku, v sobotu 3. 1. 2014 místo pátku.

Sběrové dvory v Neředíně za hřbitovem a na ul. Chelčického v Hodolanech budou ve svátky uzavřeny s tím, že otevřeny budou v řádných provozních hodinách (po – so 9 – 17 h, přestávka 13 – 13,30 h, ne 9 – 13 h)  do úterý 23.12.2014 a dále ve dnech 27. - 30.12.2014. Na Silvestra dne 31.12.2014 bude režim jako v neděli, tj. 9 – 13 h. Běžný provoz sběrových dvorů bude pokračovat od pátku 2. 1. 2015.

 

Čerpací stanice a mycí linka v areálu Libušina bude pro veřejnost uzavřena pouze ve sváteční dny, tzn. bude v provozu do 23. 12. 2014 a dále 29. – 31. 12. 2014. Od pátku 02.01.2014 bude pokračovat dle běžného provozu.

Svoz odpadů ve státní svátek 17.11.2014

Ve státní svátek 17.11.2014 bude probíhat svoz odpadů bez omezení.
Sběrový dvůr pro občany na ul. Chelčického, na tř. Míru (za hřbitovem) a sběrový dvůr pro podnikatele budou během státního svátku uzavřeny. Sběrové dvory budou otevřeny následně v úterý 18.11.2014. 

Odměna za uložení odpadu na sběrových dvorech

Již od začátku roku mají občané města Olomouce jedinečnou příležitost využít rozšířené otevírací doby a zbavit se velkoobjemového odpadu na sběrných dvorech a ještě za to být odměněni.

Neodkládejte prosím velkoobjemový odpad ke kontejnerům na sídlišti před domem nebo na nepovolené skládky, kam nepatří, ale zbavte se ho na některém ze dvou Sběrových dvorů (v Hodolanech na ul. Chelčického nebo v Neředíně – na Tř. Míru za krematoriem).

Můžete zde odevzdat také vysloužilé elektrospotřebiče (ledničky, pračky, sekačky, sporáky, televize vysavače, varné konvice, kuchyňské roboty atp.). Dále nepotřebné oblečení či hračky, jedlé oleje, baterie, plechovky od nápojů, větve a dřevo, případně trávu.

Během rozšířené otevírací doby pondělí až sobota 9-13 a 13,30-17 hodin a v neděli  9-13 hodin za dovezený odpad získáte desetilitrový balíček substrátu, který je navíc vyrobený z olomouckého bioodpadu. 

Pozvánka na Dětský den TSMO, a.s. v neděli 28. září ve VMO

Dovolujeme si Vás opět pozvat v neděli 28.9.2014 od 14 do 18 hod. do Vlastivědného muzea v Olomouc na dětský den naší společnosti. V rámci dětského dne bude volný vstup na všechny výstavy a do stálých expozic. V 16 hod. proběhne vyhlášení výsledků výtvarné soutěže. Pro děti jsou připraveny soutěže a další zábavný program zde

Informace o náhradním řízení křižovatky Rolsberská – Tovární

V důsledku dopravní nehody na křižovatce Rolsberská - Tovární byl poškozen stožár světelného signalizačního zařízení (SSZ, tj. semafor), který byl zdemontován pohotovostní službou TSMO, a.s.

SSZ je prozatím mimo provoz a křižovatka je řízena Policií ČR. Předpokládané zprovoznění křižovatky je v nejbližším možném termínu a to do 11.9.2014.

Pozvánka na "Jeden dětský den nestačí" v něděli 7. září

Opět po roce si Vás dovolujeme pozvat v neděli 7.9. od 9:30 hod. do lanového centra v Olomouci, kde se uskuteční dětský den plný sportu, zábavy, zpěvu i tance. Nakoukneme do Afriky, zaplaveme v "mořské" pěně a vyzkoušíme si práci hasičů i třídění odpadů. Vstupné dobrovolné, bohatá tombola - každý třetí los vyhrává. Pořádá Nadace Malý Noe a Technické služby města Olomouce, a.s. jsou tradičním partnerem akce. Program zde

Prodloužená provozní doba veřejných WC na Svatém Kopečku

Technické služby města Olomouce, a.s. po dohodě s odd. cestovního ruchu Magistrátu města Olomouce rozšiřují od čtvrtka 17. července do 31. srpna 2014 provozní dobu veřejných WC na Svatém Kopečku (u baziliky, Sadové náměstí) takto:

PO - PÁ 11:00 - 17:00 hod.
SO a NE 10:00 - 18:00 hod.

Uzavření podzemního parkoviště Jeremenkova ulice

Ve dnech 11.8. - 17.8.2014 (pondělí - neděle) bude z důvodu opravy povrchů u vjezdu a výjezdu uzavřeno podzemní parkoviště v přednádražním prostoru na Jeremenkově ulici v Olomouci.

V uvedené dny nebude z parkoviště možný ani výjezd vozidel zaparkovaných před tímto datem.

K parkování je možné využít dalších možností, jako například pozemní parkoviště u Pošty 2 či v okolí hlavního vlakového nádraží.

Upozornění TSMO, a.s. při příležitosti červencových svátků

Technické služby města Olomouce oznamují, že sběrové dvory pro občany statutárního města Olomouce budou během obou červencových státních svátků 5.-6.7.2014 uzavřeny.

Více >>

Interaktivní hra "Třiďte odpad"

Novinkou, kterou naše společnost letos připravila pro děti, je interaktivní webová hra, kterou si mohly děti vyzkoušet na Ekojarmarku na Horním náměstí v Olomouci. Tato hra bude přístupná na nových webových stránkách společnosti www.tsmo.cz od července letošního roku, nyní je dostupná zde. Smyslem této hry je vyvézt příslušným svozovým vozidlem postupně plnící se kontejnery s odpadem, kdy plnění kontejneru se postupně zrychluje.

Upozornění k uzavírce ulice Zamenhofova 16.5.2014 (od 13 hod.) - 22.5.2014

Technické služby města Olomouce, a.s. upozorňují na úplnou dopravní uzavírku ulice Zamenhofova od pátku 16.5.2014 (od 13,00 hod.) do čtvrtka 22.5.2014 (z důvodu rekonstrukce křižovatky u pavilonu „A“ Výstaviště Flora Olomouc). Návštěvy mohou využít pro zaparkování vozidel např. parkoviště u vlakových kolejí (nádraží Olomouc – Nová Ulice), příp. auto zaparkovat na ul. Polská a přejít přes železniční přejezd do ul. U Botanické zahrady atd. Děkujeme za pochopení.

Olomoučtí běžci na půlmaratonu reprezentovali v partnerském Nördlingenu

Nejen kulturní či politické kontakty sbližují Olomouc s městy v zahraničí. Své k partnerským vazbám říkají také amatérští sportovci, konkrétně vytrvalostní běžci. Poslední takovou sportovně laděnou akcí byla v sobotu 10. května účast pěti olomouckých běžců na půlmaratonu v bavorském Nördlingenu. Mezi pěticí olomouckých sportovců nechyběl reprezentant Technických služeb města Olomouce, a.s. (TSMO) Radim Plachý, jinak obchodní zástupce naší společnosti pro odpadové hospodářství (na snímku první zleva). Spolu s ostatními olomouckými účastníky si také vylepšil svůj osobní rekord.

Více >>

Olomouc vyhrála souboj se Zlínem ve sběru použitých baterií

Olomouc (2. května 2014) – Vítězstvím Olomouce skončil souboj ve sběru starých baterií. Olomoučané jich během letošního Ekojarmarku nasbírali dohromady více než 311 kilogramů, ve Zlíně se v rámci oslav letošního Dne Země podařilo shromáždit takřka 81 kilogramů monočlánků.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. při příležitosti květnových svátků

Ve dnech 1. a 8.května 2013 bude prováděn svoz odpadu bez omezení - dle platného harmonogramu. Sběrové dvory pro občany statutárního města Olomouce budou uzavřeny.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. na velikonoční změnu svozu odpadů

TSMO, a.s. upozorňují, že v pondělí velikonoční 21. dubna 2014 nebude v Olomouci prováděn pravidelný svoz odpadů. Z tohoto důvodu bude celý týdenní harmonogram svozu posunut o jeden den až do soboty (tj. svoz běžně probíhající v pondělí bude mimořádně proveden v úterý 22. dubna 2014 atd. až po páteční svoz, který bude proveden mimořádně v sobotu 26. dubna 2014).

Více >>

Omezení provozu podzemního parkoviště

Z technických důvodů bude ve dnech 29.-30.3.2014omezen provoz na podzemním parkovišti v přednádražím prostoru. Vjezd bude umožněn pouze držitelům abonentních karet s možností zdržení při výjezdu až 15 minut.

Více >>

Výzva – žádost o spolupráci

Společnost Technické služby města Olomouce, a.s. oslaví v tomto roce dvě jubilea - 55 let od vzniku Technických služeb Olomouc a 15 let od vzniku akciové společnosti Technické služby města Olomouce, a.s. Při této příležitosti, mimo jiné, proběhne v měsíci srpnu ve Vlastivědném muzeu Olomouc výstava, která bude zachycovat vývoj komunálních služeb od historie až po současnost.

Více >>

Ples mezi květy

Dne 28.2.2014 proběhl historicky první ples naší společnosti a Výstaviště Flora Olomouc a.s. Ples se konal pod názvem „Ples mezi květy“. Návštěvníci si zatančili při písničkách pana Karla Kahovce, Viktora Sodomy, Věrovanky, jako překvapení večera, Cimbálové muziky Ondráš a v neposlední řadě se pobavili při vystoupení baletu Moravského divadla v Olomouci, ukázky akrobacie na šálách a ukázkách molekulární kuchyně.

Více >>

1. REPREZENTAČNÍ PLES s podtitulem Ples mezi květy

Srdečně všechny zveme na 1. REPREZENTAČNÍ PLES s podtitulem Ples mezi květy, který pořádá naše společnost spolu s Výstavištěm Flora, a.s. Čeká vás bohatý program.

Více >>

Omezení provozu podzemního parkoviště 18. a 19.1.2014

Ve dnech 18. a 19.1.2014 je pro veřejnost uzavřeno 2.PP podzemního parkoviště umístěného v Olomouci v přednádražním prostoru. Do 1.NP bude umožněn vjezd pouze držitelům abonentních karet.

Více >>

Svoz vánočních stromků v Olomouci začne v úterý 7. ledna

Svoz vánočních stromků z území města Olomouce zahajují Technické služby města Olomouce, a.s. v úterý 7. ledna 2014, kdy lidé po Tříkrálovém svátku většinou začínají stromečky odstrojovat. Stromky je třeba dát ke stanovištím nádob na směsný odpad tak, aby nebránily jejich svozu.

Více >>

Při novoročním úklidu sesbíraly technické služby v centru Olomouce 1,5 tuny skla

Také letos zajišťovaly Technické služby města Olomouce, a.s. (TSMO - konkrétně provozovna místních komunikací) operativní úklid po silvestrovských oslavách. Byla posílena noční směna a podstatně zvýšen počet výkonných pracovníků pro úklid na Nový rok, který začal již před čtvrtou hodinou ranní sběrem kusového odpadu (především krabic od pyrotechniky i alkoholu a skleněných lahví).

Více >>

Rychlé kontakty

 • Spojovatelka
  +420 585 700 000
 • Dispečink odpady
  +420 585 700 035
 • Obchodní oddělení
  +420 585 700 032
 • Závady
  Odstraňování těl mrtvých zvířat
  Dispečink zimní údržby
  +420 605 201 686

Všechna práva vyhrazena. Technické služby města Olomouce a.s. © 2014

Tvorba webu Winternet