Dnes je 24. 5. 2024, 21. týden - LICHÝ

Aktuální informace

Svoz odpadů, provoz sběrových dvorů a čerpací stanice během vánočních a novoročních svátků (23. 12. 2017 – 6. 1. 2018)

Technické služby města Olomouce, a.s. oznamují občanům, že v období vánočních a novoročních svátků bude svoz odpadů a provoz sběrových dvorů probíhat v mimořádném režimu.

Ve svátcích25. a 26. 12. 2017 i v dalších dnech do konce roku bude svoz odpadů probíhat beze změn v řádném termínu – tedy ve stanovených svozových dnech.
Na Nový rok 1. 1. 2018 svoz odpadu probíhat nebude, a posouvá se tak celý harmonogram svozu o jeden den od úterý 2.1. do soboty 6. 1. 2018 (tzn. pondělní svoz bude v úterý, úterní ve středu atd.).

Více >>

Omezení svozu bioodpadu v zimním období (prosinec 2017 – březen 2018)

Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu ze speciálních 240-litrových nádob ve městě Olomouci bude v zimním období omezen. Termíny posledních svozů bioodpadu v pravidelném čtrnáctidenním intervalu a svozy v měsících leden a únor jsou pro jednotlivé lokality uvedeny v následující tabulce. K opětovnému zahájení pravidelného čtrnáctidenního svozu bioodpadu dojde v průběhu března 2018 (sudý - 10. týden – od 6.3.2018, lichý - 11. týden – od 12.3.2018).

Více >>

Uzavření sběrových dvorů pro občany ve státní svátek 17.11.2017

Ve státní svátek 17.11.2017 bude probíhat svoz odpadů zajišťovaný technickými službami beze změn podle běžného harmonogramu.

Sběrové dvory pro občany v Hodolanech na ul. Chelčického a v Neředíně za hřbitovem, sběrový dvůr pro podnikatele budou ve státní svátek 17.11.2017 uzavřeny.

Omezení provozu sběrových dvorů

Sběrový dvůr pro občany v Hodolanech na ul. Chelčického bude ve státní svátek 28.10.2017 uzavřen. Sběrový dvůr v Hodolanech bude v provozu od 29.10.2017 ve standardním režimu, tzn. pondělí – sobota od 9 do 17 hod, polední přestávka 13:00 - 13:30, neděle 9:00 - 13:00 hod.

Sběrový dvůr pro občany v Neředíně za hřbitovem bude z důvodu lepší organizace dopravy a parkování návštěvníků hřbitova mimořádně uzavřen ve dnech 28.-29.10.2017 a 04.-05.11.2017. V těchto dnech lze využít sběrový dvůr v Hodolanech na ulici Chelčického, který bude otevřen dle provozní doby.

Pozvánka na "Jeden dětský den nestačí" v neděli 10. září 2017

Dovolujeme si vás všechny pozvat v neděli 10.9.2017 od 10,00 hod. do 17,00 hod. na Korunní pevnůstku v Olomouci, na každoroční akci pro děti „Jeden dětský den nestačí“.

Zábavu si zde určitě najde celá rodina.

Můžete se pobavit při plnění různých úkolů, zatancovat si a zazpívat s Maxim Turbulenc, Voxelem nebo Richardem Pachmanem. Něco nového se jistě dozvíte i v Pevnosti poznání.

Více >>

Pozor! V podzemním parkovišti se maluje

Od 4. září probíhají údržbové práce v prostoru 1. podzemního patra parkoviště v Jeremenkově ulici (přednádraží).

Kvůli malbám obvodových stěn dbejte prosím zvýšené opatrnosti! Práce potrvají do konce září.

Za případné komplikace se omlouváme.

Svoz odpadů ve státní svátek 28.09.2017

Ve státní svátek 28.09.2017 bude probíhat svoz odpadů beze změn podle běžného harmonogramu.

Sběrové dvory pro občany v Hodolanech na ul. Chelčického a v Neředíně za hřbitovem, sběrový dvůr pro podnikatele budou ve státní svátek 28.09.2017 uzavřeny.

Výměna vody v Arionově kašně

Dnes 10.08.2017 proběhla mimořádná výměna vody v Arionově kašně a zároveň byla provedena kontrola technologie kašny. Po vyčištění nádrže kašny od vzniklého povlaku bylo napuštěno asi 30 m3 nové užitkové vody, která pochází ze studny ve Chválkovicích. 

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. při příležitosti červencových svátků

Během státních svátků 5. - 6. 7. 2017 budou Technické služby města Olomouce, a.s. zajišťovat svoz odpadu bez omezení dle pravidelného harmonogramu.

Pouze sběrové dvory budou ve sváteční dny 5. – 6. 7. 2017 uzavřeny.

Olomoučané opět mezi nejlepšími v třídění odpadů

Celostátní soutěž obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2016 již zná svého vítěze, v letošním 13. ročníku se na prvním místě umístilo statutární město Jihlava. Mezi finalisty soutěže se probojovala také Olomouc, která tak potvrdila své dlouhodobé zařazení mezi nejlepší obce v rámci České republiky. Ceny předali na slavnostním večeru v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., která je vyhlašovatelem soutěže. Za statutární město Olomouc převzal diplom a symbolickou skleněnou popelničku radní a ředitel Technických služeb města Olomouce, a.s. Miroslav Petřík a vedoucí oddělení odpadové hospodářství magistrátu Jana Matzenauerová.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. u příležitosti květnových svátků

Ve dnech 1. a 8. května 2017 bude prováděn svoz bez omezení – dle platného harmonogramu. Sběrový dvůr pro podnikatele a sběrové dvory pro občany budou uzavřeny.

Pracovníci olomouckých technických služeb a magistrátu se zapojili do akce Ukliďme Česko

V pátek 7. 4. 2017 od ranních hodin v rámci tzv. firemního úklidu při akci Ukliďme Česko uklízelo přes šest desítek dobrovolníků z řad pracovníků Odboru životního prostředí Magistrátu města Olomouc, Technických služeb města Olomouce, HC Olomouc a Veolia Energie ČR plochy v okolí hejčínského kostela svatého Cyrila a Metoděje a dále podél komunikace směrem z Hejčína na Křelov.

Více >>

Arionova kašna bude opět v plné kráse

Pracovníci Technických služeb města Olomouce, a.s. zprovozní 25. 4. 2017 v 9 h Arionovu kašnu.

Před napuštěním kašny byla opět provedena celková kontrola technologie kašny a její vyčištění. Naplnění kašny proběhne pomocí kropicích vozů technických služeb. Pro stabilitu vody budou při napuštění nadávkovány chemikálie, které zabraňují tvorbě řas.

S ohledem na avizované klimatické podmínky a očekávaným mrazům nebylo letos napuštění kašny realizováno před jarní etapou květinové výstavy Flora Olomouc.

Ekologické dny Olomouc 2017 vyvrcholí 1. května tradičním Ekojarmarkem

V Olomouci se od 21. dubna bude konat již 27. ročních festivalu Ekologické dny, který zahrnuje pestrou sérii besed, výstav, přednášek, koncertů, vycházek či workshopů. Nedílnou součástí této akce je tradičně také Ekojarmark, který probíhá na Horním náměstí v Olomouci pravidelně 1. května, a kde Technické služby města Olomouce, a.s. nemohou ani letos chybět. 

Více >>

„Uklízíme Česko“ také v Olomouci s účastí a podporou technických služeb

Jarní období je spojeno s tzv. jarním úklidem, kdy se uklízejí nejen zahrádky, ale také celé obce a města procházejí očistou. Ve městě Olomouci tyto práce zajišťují Technické služby města Olomouce, a.s. (TSMO), a to na více než 350 km chodníků a téměř 290 km vozovek.
Úklid po zimě provádějí pracovníci jednak formou ručního čištění chodníků, dále strojním čištěním zejména vozovek (především odstranění štěrku a drti ze zimní údržby) a nejvýznamnější je blokové čištění, kdy postupně probíhá komplexní úklid v jednotlivých městských čtvrtích. Tady je nezbytná spolupráce občanů, které technické služby prosí o dodržování zákazu parkování ve stanovený den blokového čištění. Při ponechání zaparkovaného vozidla ve stanoveném pracovním prostoru je vynaložené úsilí pracovníků zčásti zmařeno, protože nemohou daný úsek vyčistit a navíc se z něj větrem rozfoukají nečistoty na již uklizená místa.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. na velikonoční změnu svozu odpadů

V souvislosti s velikonočními svátky, upozorňujeme, že v pátek 14. dubna 2017 bude svoz odpadů probíhat dle platného harmonogramu.

V pondělí velikonoční 17. dubna 2017 nebude v Olomouci prováděn pravidelný svoz odpadů. Z tohoto důvodu bude celý týdenní harmonogram svozu posunut o jeden den až do soboty (tj. svoz běžně probíhající v pondělí bude mimořádně proveden v úterý 18. dubna 2017 atd. až po páteční svoz, který bude proveden mimořádně v sobotu 22. dubna 2017).

Více >>

Pokračuje svoz vánočních stromků ze stanovišť odpadových nádob

Svoz odstrojených vánočních stromků v Olomouci průběžně pokračuje a dle potřeby bude probíhat do přelomu ledna a února. Pracovníci TSMO, a.s. žádají občany, aby stromky odkládali u stanovišť odpadových nádob.

Více >>

Poškozený kabel vyřadil z provozu semafory na křižovatce „u Zenitu“ (Velkomoravská – Schweitzerova)

Dnes od ranních hodin docházelo k výpadkům světelné signalizace (semaforů) na průtahu Olomoucí na křižovatce Velkomoravská - Schweitzerova („u Zenitu“). Proto byla neprodleně pracovníky TSMO, a.s. (provozovny veřejného osvětlení) prováděna identifikace závady, která spočívala ve vyhledání poškozeného kabelu. V současné době již probíhají výkopové práce a následně bude kabel vyměněn.  Práce probíhají za plného provozu, a to v prostředním ostrůvku na ulici Velkomoravské. 

Více >>

PLES MEZI KVĚTY v rytmu 70. let

Srdečně všechny zveme na 4. PLES MEZI KVĚTY, v rytmu 70. let, který se uskuteční v sobotu 21. ledna 2017 od 19.30 hod. v pavilonu A na výstavišti Flora Olomouc. Při pořádání bálu se spojily hned tři olomoucké městské organizace - Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Technické služby města Olomouce, a.s. a Zoologická zahrada Olomouc, p.o.

Více >>

Třídění papíru a plastů v rodinných domech – harmonogram svozu v Olomouci v roce 2017

V tomto týdnu byl v souladu s harmonogramem zahájen svoz tříděných odpadů z nádob u rodinných domů, jejichž majitelé požádali o jejich přistavení v rámci nového projektu na podporu třídění odpadů připraveného městem Olomouc společně s autorizovanou společností EKO-KOM. 

Více >>

Rychlé kontakty

 • Spojovatelka
  +420 585 700 000
 • Dispečink odpady
  +420 585 700 035
 • Obchodní oddělení
  +420 585 700 032
 • Závady
  Odstraňování těl mrtvých zvířat
  Dispečink zimní údržby
  +420 605 201 686

Všechna práva vyhrazena. Technické služby města Olomouce a.s. © 2014

Tvorba webu Winternet