Dnes je 19. 7. 2024, 29. týden - LICHÝ

Aktuální informace

Uzavření sběrných míst během svátků

Ve dnech 24.-26.12.2022 a 01.01.2023 budou sběrná místa v Neředíně, na ul. Chelčického a Andělské z důvodu státních svátků UZAVŘENA!

Svoz odpadu bude probíhat bez omezení.

Problémy při svozu odpadů

Jsou momenty, které nedokážeme ovlivnit…

Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek nebylo bohužel možné v některých lokalitách provést vývoz odpadu. Nádoby prosím nechávejte přístupné, jakmile budou komunikace pro naši těžkou techniku sjízdné, provedeme náhradní svoz. U svozu BIO odpadu musíme počkat, až poleví mrazy.

Za komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení

Více informací o svozu rádi poskytneme na telefonu 585 700 035, případně prostřednictvím mailu odpady@tsmo.cz

 

Zimní změna svozu bioodpadu

Zimní období pozmění termíny pro svoz bioodpadu v Olomouci. Pravidelný čtrnáctidenní svoz ze speciálních hnědých 240 litrových nádob bude omezen od prosince 2022 do února 2023. Ve čtrnáctidenním intervalu se bude bioodpad svážet naposledy v prosinci.

Přehledné informace o posledním letošním svozu, zimním svozu a prvním svozu v pravidelném termínu naleznete zde

Revitalizace trávníků

V současné době můžete vidět naše zaměstnance z provozovny veřejné zeleně, jak provádí revitalizaci trávníků ve vybraných lokalitách. K revitalizaci byly vybrané vegetační plochy, na kterých převládaly konkurenčně silnější invazivní druhy rostlin, převážně ječmen myší a jetel.

Více >>

Památka zesnulých - omezení pracovní doby sběrného místa Neředín

Ve dnech 29.-.30.10.2022 a 5.-.6.11.2022 bude sběrné místo v Neředíně UZAVŘENO. Odpad bude možné uložit na sběrném místě Chelčického (So: 9:00-13:00, 13:30-17:00; Ne: 9:00-13:00) nebo na sběrném místě Andělská (Ne: 10:00-14:00, 14:30-18:00).

Svoz odpadu bude probíhat bez omezení.

Kontejnery na kovový odpad

Ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc a společností EKO-KOM, a.s. jsme 15. srpna letošního roku rozvezli po Olomouci kontejnery na kovový odpad na celkem 25 stanovišť (Bukovanská, Tomkova, Lazecká, Sladkovského, U Solných mlýnů, Lipenská, Bystrovanská, Chválkovická, Písečná, Jilemnického, Zelená, Přichystalova, V Kotlině, Špálova, Družební, Fischerova, Kmochova, Na Chmelnici, Bacherova, Vojanova, Kollárovo náměstí, Eduarda Hamburgera, Edisonova, Loudova, Nedbalova).

Více >>

Uzavření sběrných míst během svátků

Ve dnech 28.9.2022, 28.10.2022 a 17.11.2022 budou sběrná místa v Neředíně, Chelčického a Andělské z důvodu státních svátků UZAVŘENY.

Svoz odpadu bude probíhat bez omezení. 

Úprava provozní doby sběrného místa Andělská

Nově je pro občany města Olomouce prodloužena provozní doba sběrného místa Andělská (Ne-Pá 10:00-14:00, 14:30-18:00). Přijímány jsou zde veškeré odpady, mimo stavebních a nebezpečných. V areálu sběrného místa je také v provozu REUSE centrum, kde je možné nejen výrobek určený původnímu účelu odložit, ale také za symbolickou hodnotu takové zboží koupit. 

Uzavírka SBĚROVÉHO DVORA PRO PODNIKATELE

Uzavírka SBĚROVÉHO DVORA PRO PODNIKATELE v našem areálu U Panelárny se prodlužuje do 11.9.2022. Nová mostová váha je již v testovacím provozu, kvůli drobným technickým problémům ji ale není možné používat pro veřejnost. Na odstranění pracujeme, od 12.9.2022 by již vše mělo být plně funkční.

Více >>

OMEZENÍ PROVOZU SBĚRNÝCH MÍST BĚHEM STÁTNÍCH SVÁTKŮ

Sběrná místa pro občany v Hodolanech na ul. Chelčického a v Neředíně na ul. tř. Míru budou v období státních svátků 5.-6. 7. 2022 uzavřeny.

Svoz odpadu bude zajištěn bez omezení, dle pravidelného harmonogramu.

Uzavření sběrného dvora pro podnikatele

SBĚROVÝ DVŮ PRO PODNIKATELE v našem areálu U Panelárny bude z důvodu rekonstrukce mostové váhy od 1.7.2022 do 31.8.2022 zcela uzavřen.

Pro bližší informace a nasměrování, kam je možné odpad v době odstávky ukládat, volejte 603 192 542, p. Rychtařík.

Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

Uzavření Sběrného dvora pro podnikatele

Dne 31.5.2022 bude z technických důvodů areál překládací stanice a sběrový dvůr pro podnikatele uzavřen. Děkujeme za pochopení

Den otevřených dveří TSMO – jak to dopadlo?

Na konci dubna ožil areál technických služeb na Libušině ulici - naše společnost se rozhodla otevřít své pomyslné dveře veřejnosti.

„Den otevřených dveří“ jsme pořádali u příležitosti Dne Země. Návštěvníci zde mohli zhlédnout nejen techniku naší společnosti, ale i ukázky práce. Počasí nám přálo, takže si i děti přišly na své. Mohly si aspoň na chvíli splnit dětský sen a stát se na chvíli popelářem -  vyklopit popelnici, vlézt si do kabiny popelářského auta, zkusit jaké to je stát na stupačce apod. Zastoupena byla téměř kompletní technika TSMO. „Prozkoumat tak bylo možné sekačky, traktor, zametací vůz a další techniku. K dispozici byly pro děti i nejrůznější zábavné hry, při kterých si vyzkoušely, jak třídit odpad a jiné dovednosti v oblasti ekologie. Skákací hrad v podobě popelářského auta byl už jen třešničkou na dortu pro malé návštěvníky,“ popsal ředitel technických služeb Pavel Dostál.

Více >>

Uzavření sběrových dvorů během květnových svátků

Při příležitosti květnových svátků ve dnech 1. a 8. května 2022 budou sběrové dvory v Olomouci uzavřeny

Den Země

Naši zaměstnanci se v rámci Dne Země zapojili do sázení stromků v Přírodní rezervaci Království v Grygově, kam dorazili i s rodinnými příslušníky. Zástupci Lesů města Olomouce jim nejprve ukázali, jak správně stromky sázet a poté se všichni pustili do práce.

Výsledkem bylo celkem 750 zasazených mladých stromků. Tyto stromky nahradily stromy, které musely být bohužel pokáceny kvůli lesní kalamitě a napadení škůdci. Na závěr se všichni, pod dozorem lesníků, odměnili opečeným buřtem.

Více >>

Takový malý bazárek

Přijďte darovat funkční věci nebo si naopak za pár korun něco odnést!!!

Více >>

Kam s ním?

Ve spolupráci s #GreenSolutions a #Komptech jsme odzkoušeli strojní třídění směsného komunálního odpadu za účelem zjištění potenciálu jeho využití. Zkouška proběhla v areálu ve Chválkovicích, kde by již za pár let mohla vzniknout nejmodernější třídící linka v česku. Odpad byl rozdělen na velkém rotačním sítě na dvě části.  Materiál z nadsítné části byl podrobně rozebrán pracovníky GreenSolutions.

Více >>

Upozornění TSMO, a.s. na velikonoční změnu svozu odpadů

V souvislosti s velikonočními svátky, upozorňujeme, že v pátek 15. dubna 2022 bude svoz odpadů probíhat dle platného harmonogramu.
O Velikonočním pondělí 18. dubna 2022 nebude 
v Olomouci prováděn pravidelný svoz odpadů. Z tohoto důvodu bude celý harmonogram svozu v 16. týdnu posunut o jeden den až do soboty (tj. svoz běžně probíhající v pondělí bude mimořádně proveden v úterý 19. dubna 2021 atd. až po páteční svoz, který bude proveden mimořádně v sobotu 23. dubna 2022).

Sběrové dvory pro občany (SD Neředín, SD Chelčického) budou ve dnech 17.- 18. dubna 2022 z důvodu velikonočních svátků uzavřeny

Den otevřených dveří TSMO akce pro celou rodinu

U příležitosti Dne Země pořádají Technické služby města Olomouce, a.s. Den otevřených dveří TSMO akce pro celou rodinu. Součástí akce je i "Takový malý bazárek"

Více >>

Otevíráme nové sběrné místo

Již tento pátek 14.1.2022 se můžete těšit na otevření nového sběrného místa (dříve nazývané sběrový dvůr) pro občany na ulici Andělská v jižní části města na Nových Sadech. V provozu bude každý pátek v následujících časech: 10:00-14:00, 14:30-18:00. Na sběrné místo se dostanete z ulice Dolní Novosadská odbočením do ulice Andělská.

Svoz vánočních stromků

Svoz odstrojených vánočních stromků bude zahájen 7.1.2021. Žádáme občany, ale stromky odkládali vedle kontejnerových stání, aby neblokovaly manipulaci s odpadovými nádobami. Od tohoto data bude postupně prováděn individuální svoz v celém městě. Od 18.1.2022 bude potom svoz pokračovat spolu se svozem BIO odpadu a v průběhu února budou ojedinělé výskyty likvidovány při svozu komunálního odpadu.

 

Rychlé kontakty

 • Spojovatelka
  +420 585 700 000
 • Dispečink odpady
  +420 585 700 035
 • Obchodní oddělení
  +420 585 700 032
 • Závady
  Odstraňování těl mrtvých zvířat
  Dispečink zimní údržby
  +420 605 201 686

Všechna práva vyhrazena. Technické služby města Olomouce a.s. © 2014

Tvorba webu Winternet